Alina I Krzysztof BiedugnisPobieranie 78,14 Kb.
Data08.05.2018
Rozmiar78,14 Kb.

Fundacja Dzieciom

„Zdążyć z Pomocą”

ul. Łomiańska 5

01-685 WARSZAWAhttp://www.dzieciom.pl/
POMÓŻCIE BASI!


Barbara Biedugnis jest dzieckiem specjalnej troski, cierpi bowiem od urodzenia na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład lewego splotu barkowego.


Basia przyszła na świat po bardzo ciężkim i skomplikowanym porodzie, z jednym punktem Apgar. Bezpośrednio po porodzie wykazywała tylko bardzo słabą pracę serca, uzyskała oddech dopiero w piątej minucie życia. Sprawiło to, że do chwili obecnej prawie nie mówi, wolno rozwija się psychicznie i intelektualnie.
W ósmym miesiącu życia przeszła operację splotu barkowego, a w wieku 4 lat chorobę zwaną zespołem hemolityczno-mocznicowym.
Od pierwszych tygodni jej życia rodzice rozpoczęli i nadal prowadzą rehabilitację. Dzięki intensywnej pracy rodziców, rehabilitantów oraz wolontariuszy w chwili obecnej Basia jest pogodną, względnie sprawną i mimo znacznego ograniczenia mowy kontaktową i towarzyską osobą.
Basia uczęszczała do szkoły z młodzieżą pełnosprawną, gdzie nauczana była w trybie indywidualnym w wymiarze 10 godzin lekcyjnych tygodniowo. Ponadto uczestniczyła w niektórych zajęciach szkolnych, na ile pozwalają jej możliwości i rozkład zajęć. Na gimnazjalnym etapie kończą się jednak możliwości edukacji ogólnej młodzieży z upośledzeniem umysłowym. (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu Dziennik Ustaw z 25.02. 2002, nr 15, poz. 142, załącznik nr 9).
Przez wszystkie lata uczęszczania do szkoły Basia czyniła powolne, ale ciągłe postępy w rozwoju mowy, umiejętności czytania, pisania i liczenia. Dotychczas osiągnięte efekty pozwalają wierzyć, że Basia, mimo problemu, który ją dotknął, ma ogromną szansę na poprawę zdrowia, oraz na opanowanie umiejętności, które pozwolą jej godnie i samodzielnie żyć, ale niezbędna jest dalsza systematyczna nauka i rehabilitacja.
Zaprzestanie nauczania nieuchronnie spowoduje regres i zanik już nabytych umiejętności. Praktycznie cały proces edukacyjny rodzice muszą zorganizować i sfinansować we własnym zakresie. Ponadto niezbędna jest dla niej rehabilitacja logopedyczna i ogólnie usprawniająca. Ze względu na konieczność zapewnienia stałej opieki nad dzieckiem pracować może tylko jedno z rodziców.
Dlatego też zwracamy się w imieniu rodziców Barbary Biedugnis do wszystkich Ludzi Dobrej Woli, aby pomogli im w leczeniu, rehabilitacji i nauce dziewczynki.

Barbara jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01 - 685 Warszawa. Fundacja jest Organizacją Pożytku Publicznego i jest zarejestrowana w KRS pod numerem 0000037904.Pomoc dla Basi prosimy kierować na konto

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

61 1060 0076 0000 3310 0018 2660

z dopiskiem: 840 – Biedugnis Barbara – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


Możecie Państwo, nie wydając ani złotówki, pomóc Basi, przekazując na jej rzecz 1% podatku należnego za rok 12013.
Aby przekazać 1% podatku, należy w rocznym zeznaniu podatkowym, w polu „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz OPP”, podać numer wpisu Fundacji do KRS, czyli:
0000037904
oraz w polu „Informacje uzupełniające” jako cel szczegółowy 1% wpisać: 840BIEDUGNIS BARBARA - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.
Prosimy również o rozpowszechnienie powyższego apelu.

Dziękujemy w imieniu Barbary i jej rodziców.


Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Kontakt z rodzicami:

Alina i Krzysztof Biedugnis

ul. Św. Wojciecha 18/8, 59-220 Legnica

tel. 76 72 37 137

www.basia.lca.pl

biedugnis@wp.pl
©operacji.org 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna